Czy ból w klatce piersiowej jest spowodowany przemęczeniem czy zatruciem rtęcią?

Od około dwóch dni mam katar, stan podgorączkowy oraz lekkie bóle głowy. Dziś rozbiłam termometr rtęciowy obok łóżka całość posprzątałam w rękawiczkach a resztki zmyłam ręcznikami, wywietrzylam również pokój . Po paru godzinach pojawił się ból w klatce piersiowej w okolicach mostka jest to spowodowane przeziębieniem czy jest to skutek zakażenia rtęcią?

Lek. Paweł Szadkowski

Raczej mało prawdopodobne żeby pani objawy wynikały z toksycznego działania rtęci. Przyczynę bólu w klatce piersiowej należy jednak wyjaśnić i dlatego najlepiej jeśli uda się pani do lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest poszerzenie wywiadu odnośnie do pani dolegliwości oraz badanie.