Czy cienkie stolce są objawem hemoroidów?

Witam,zmagam się z (IBS) i hemoroidami .Od pewnego czasu mam dosyć cienkie stolce.Hemoroidy pojawiły się po porodzie, a następnie po wycięciu wyrostka czułam przez kilka dni straszny ból przy siadaniu czy leżeniu na plecach,ból minął a po może roku zauważyłam u siebie co jakiś czas(zazwyczaj są papkowate) cienkie stolce.Byłam ostatnio u chirurga który stwierdził własnie te ,,nieduże hemoroidy,, , nie wspomniaałam mu jednak o tych cienkich stolcach. Stąd też moje pytanie czy te cienkie stolce są objawem hemoroidów czy może jakies innej choroby i czy konieczne jest ponowne udanie się do lekarza? Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Cienkie, tzw. 'ołówkowate' stolce mogą być objawem innej patologii jelita. Istotny jest czas w którym wystąpiła zmiana konsystencji stolca i inne objawy towarzyszące. Nie sądzę, żeby było to coś bardzo niepokojącego, ale warto udać się ponownie do lekarza prowadzącego i dokładnie opowiedzieć o swoich dolegliwościach.