Czy jest jedna dieta na zapalenie żołądka czy na refluks?

Witam. Wykonałam gastroskopię (miałam wzdęcia i uczucie "gulki w gardle" i kłucie w plecach). Wynik: zapalenie żołądka i infekcja H.pyroli. Czy mimo iż nie ma informacji o refluksie to mam tą chorobę? Jestem w trakcie erydykacji: Duomox 1 g, 2 x 1(już wybrałam), Metronidazol 2x2(już wybrałam), Mesopral - teraz jeszcze przez 4 tyg. 1 x1. Uczucie "gulki w gardle" mam nadal. Czy jest szansa że to odczucie przejdzie? Czy jest jedna dieta na zapalenie żołądka czy na refluks ?

- aby ewidentnie rozpoznać chorobę refluksową trzeba by wykonać specjalistyczne badanie czyli manometrię i ph-metrię, gastroskopia nie da jednoznacznej odpowiedzi czy występuje refluks żołądkowo-przełykowy, bo refluks nie zawsze daje makroskopowe zmiany w przełyku
Czy jest szansa że to odczucie przejdzie?
- w przypadku dobrego leczenia i diety - TAK
Czy jest jedna dieta na zapalenie żołądka czy na refluks ?
- tak