Czy jest możliwość, że jestem w ciąży mimo negatywnych testów?

Dzień dobry od na początku lipca uprawiałam seks z partnerem i pękła nam prezerwatywa (były to dni płodne) dostałam okres dość intensywny ze skrzepami ale mimo wszystko i tak obawiałam się że jestem w ciąży. W tym miesiącu też dostałam miesiączkę dość obfitą ze skrzepami .Od 2 tygodni boli mnie żołądek i jelita dziwnie się zachowują. Ciagle wizyty w toalecie itd. Mi się wydaje że to problem z żołądkiem a nie ciąża. Robiłam test ciążowy kilka dni temu po południu i wyszedł negatywny. Wydaje mi się że nie ma prawdopodobieństwa ciąży ale mój partner twierdzi że jest inaczej. Nie wiem co mam zrobić. Czy jest jakaś możliwość że jestem w ciąży mimo negatywnych testów ciążowych i obfitych miesiączkach?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku stosunku w dni płodne, w trakcie którego doszło do pęknięcia prezerwatywy istnieje możliwość zajścia w ciążę. Z pytania wynika, że wykonała Pani test ciążowy, który wykluczył zapłodnienie. Czasami jego wynik może nie być wiarygodny, np. gdy został wykonany zbyt wcześnie. Dla pewności warto więc jeszcze zrobić badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Jest ono wykonywane w laboratorium i dzięki niemu można wykryć ciążę w krótkim czasie od momentu zapłodnienia. Nawet jeżeli badanie nie potwierdzi ciąży, warto skonsultować się z ginekologiem, aby ustalić przyczynę tego nietypowego krwawienia.

Wskazane przez Panią objawy, jak częste oddawanie moczu czy problemy z żołądkiem i jelitami mogą być zarówno objawem ciąży, jak i wielu innych chorób np. układu pokarmowego lub moczowego. Jeżeli problemy te nie będą ustępować proszę udać się dodatkowo do lekarza medycyny rodzinnej, który w razie konieczności skieruje Panią na konsultacje ze specjalistą urologii oraz gastroenterologii , aby wykluczyć inne schorzenia.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl, w którym znajdzie Pani więcej szczegółowych informacji na temat objawów ciąży:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/potwierdzenie-lub-wykluczenie-ciazy

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/podejrzenie-ciazy-a-negatywne-wyniki-testow-ciazowych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.