Czy jest ryzyko ciąży u 23-letniej kobiety?

Czy mogę być w ciąży? Dzień dobry jestem bardzo młodą osobą oraz dziewicą nie dawno a mianowicie 21 grudnia uprawiałam z chłopakiem petting,ale w ubraniach on doszedł przez ubrania i ja też chłopak poszedł wytrzeć to wszytko umył ręce z mydłem i wytarł porządnie ręce w ręcznik wrócił i po jakiś 20 minutach zrobił mi palcówkę która skończyła się orgazmem teraz jest pytanie mogłam zajść w ciążę ? Od tego minęło 11 dni a przez trzy dni bolały mnie plecy na dole jakby krzyż(do teraz boli) oraz boli mnie brzuch na dole ale już zaprzestał do tego urósł mi trochę brzuch oraz pobolewają mnie piersi wariuję bardzo i stresuje się również że mogę być w ciąży. Oraz 27 grudnia uprawiałam petting taki że mój chłopak był w bokserkach i spodenkach a ja byłam naga i teraz pytanie doszedł w ubraniach czy była jakaś możliwość zaplodnienia ??? Odrazu wstał i poszedł wytrzeć, umył ręce wodą z mydłem i wytarł porządnie odczekaliśmy 10-20 minut i zrobił mi panowie palcówkę czy jest jakaś możliwość ??? Proszę odpowiedz
KOBIETA, 23 LAT 4 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nadal jest Pani dziewicą, to ryzyko zapłodnienia jest znikome. Co prawda teoretycznie istnieje możliwość przeniesienia plemników na palcach podczas pettingu, ale wspomina Pani, iż chłopak za każdym razem mył ręce wodą z mydłem. Ta czynność z pewnością zabiłaby ewentualne plemniki, które i tak po zetknięciu ze środowiskiem zewnętrznym szybko obumierają.

W związku z tym naszym zdaniem nie ma powodów do obaw. Dolegliwości, które Pani odczuwa mają zapewne związek z odczuwanym stresem. Jeśli poczuje się Pani pewniej, to proszę wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-u-dziewicy-po-pettingu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-podczas-pettingu-u-dziewicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-dziewica-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.