Czy krwawienia przy tych tabletkach są normalne?

Dzień dobry. Od niecalego pol roku biore cliovelle co 2, 3 dni mam plamienia, czasami leci zywa krew pomimo tego ze codziennie biore tabletki. Czy to normalne?
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Cliovelle jest lekiem stosowanym jako hormonalna terapia zastępcza przy niedoborze estrogenów, a także w zapobieganiu osteoporozie. Pani w pytaniu nie pisze dokładnie, z jakiego powodu lek został przepisany.

W opisanej sytuacji, gdy pojawiają się krwawienia z dróg rodnych podczas przyjmowania preparatu, warto na początek odnieść się do ulotki producenta. W niej zawarte będą dokładne informacje na temat skutków ubocznych przyjmowania tego leku. Jeśli wśród nich będą wymienione plamienia, które Panią dotykają to możliwe, że wystarczy zaczekać kilka dni, aż samoistnie ustąpią. W przeciwnym wypadku konieczna będzie wizyta u lekarza prowadzącego. Specjalista po zebraniu wywiadu lekarskiego oraz po badaniu fizykalnym będzie w stanie powiedzieć więcej co do dalszego postępowania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://leki.abczdrowie.pl/p/cliovelle-dr-kade-pharmazeut-fabrik-gmbh

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.