Czy mefedron jest neurotoksyczny?

Witam czy mefedron jest neurotoksyczny ? Bo na niektórych stronach jest napisane że nie jest a na innych że jest czy jest szybko wydalany z moczu czy jest mocniejszy od kokainy

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza psychiatry.

Witam, mefedron może powodować zaburzenia krążenia krwi, krwawienia wewnętrzne. Działa również na ośrodkowy układ nerwowy uszkadzając go, co może manifestować się uczuciem niepokoju, nasileniem lęków, paranoją, nadpobudliwością i urojeniami, zaburzeniami pamięci krótkoterminowej itp.Może prowadzić również do zgonu.Na pewno jest narkotykiem b.silnie uzależniającym i stanowi duze zagrożenie dla zdrowia i życia.