Czy mogę wykonać tatuaż przy torbieli jajnika?

Witam. W lutym wykryto na prawym jajniku torbiel dermoidalną 1,7cm. Obecnie jedynie do kontroli usg. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania tatuażu na ciele? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, niestety obecność torbieli dermoidalnej na jajniku jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu, gdyż tego rodzaju struktura zaliczana jest do łagodnych zmian nowotworowych, a te zazwyczaj wykluczają możliwość poddania się tatuowaniu, ponieważ pacjenci onkologiczni mają często problemy z niską odpornością, co zwiększa ryzyko powstania groźnych infekcji.

Oczywiście może Pani jeszcze o to dopytać w studiu tatuażu, jednak zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku, co do takich ingerencji w chory organizm.

Wśród przeciwwskazań do wykonania tatuażu wyróżnia się jeszcze: choroby skóry, zakażenie HIV, HPV, HBV, ciążę i okres karmienia piersią, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne i wiele innych, dlatego przed każdym zabiegiem należy poinformować tatuażystę o swoim stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-tatuaze-wplywaja-na-zdrowie

https://portal.abczdrowie.pl/laserowe-usuwanie-tatuazy

https://portal.abczdrowie.pl/niebezpieczny-letni-trend-tatuaze-sloneczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.