Czy mogę wziąć 20 tabletek i zrobić 7 dni przerwy?

Ostatnio po zażyciu tabletki wymiotowałam, byłam więc zmuszona wziąć tabletkę z kolejnego opakowania. Czy po 7-dniowej przerwie mogę wziąć tylko 20 tabletek z wybrakowanego opakowania, a po kolejnej 7-dniowej przerwie normalnie opakowanie z 21 tabletkami? Czy przerwy w takiej sytuacji muszą być krótsze? Czy należy się w takim wypadku dodatkowo zabezpieczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Po skończeniu opakowania, w którym znajdowało się w praktyce 20 tabletek należy nie stosować 7 dniowej przerwy, ale rozpocząć od razu następne opakowanie. Wydaje się, że wówczas antykoncepcja powinna być zachowana i nie jest potrzebna dodatkowo metoda mechaniczna antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl