Czy moje objawy mogą wskazywać na ciążę?

Witam. Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Cierpię na zespół PCO. Na problemy hormonalne lekarz przepisał mi d***, po trzymiesięcznej kuracji przeszłam na J***. Teraz zażywam 5 opakowanie. Problem polega na tym, że w 13 dniu cyklu późnym wieczorem zauważyłam niewielkie brązowawe plamienie. Dziś jestem w 15 dniu i plamienie zamieniło się na krwawienie. Towarzyszy mi dziś dodatkowo ból podobny jak przy miesiączce, ale słabszy niż zazwyczaj. Dodam, że zapomniałam zażyć tabletki w 12 dc. Zorientowałam się o tym 13 dc, ale minęło juz ponad 12 godzin od pory, w której zwykle przyjmuje J***. Przeczytałam dokładnie ulotkę i zażyłam pominiętą tabletkę. Był to drugi tydzień przyjmowania tabletek z tego opakowania. W ulotce znalazłam informację, że jeśli zażywałam tabletki prawidłowo w poprzednim tygodniu (a tak było), to nie musimy się dodatkowo zabezpieczać. Współżyłam z moim mężem 13 dc. Nie wiem co myśleć o moich objawach, szczególnie, że przy tych tabletkach, jak do tej pory, nigdy nic podobnego nie miało miejsca. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Doustna antykoncepcja daje prawie stuprocentowe zabezpieczenie przed ciążą. Prawdopodobnie nie jesteś w ciąży, jeżeli regularnie przyjmowałaś tabletki w pierwszym tygodniu i postąpiłaś zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w ulotce. Dla pewności polecam wykonanie testu ciążowego dostępnego np.: w aptece badź konsultację z lekarzem ginekologiem, gdyby powyższe nieprawidłowości się powtarzały.
Pozdrawiam!