Czy moje objawy napewno wskazują na ciążę?

Witam stosuje antykoncepcję w formie krazka dopochwowego nuvaring. Od lutego . Zużyłam 3 krążki po czym nie wyrobiłam się z recepta na następne gdyż lekarz był na urlopie, więc w maju pominęłam krazek . Uważaliśmy z mężem bardziej. Okres przyszedl tak jakby normalny trochę bolesny No i w pierwszym dniu miesiaczki założyłam nowy krazek . Odkąd założyłam krazek to praktycznie przez ten miesiac cały czas plamiłam delikatnie krwia . Do czasu wyciągnięcia krazka po dwóch dniach bylo bardziej obfite krwawienie jak na misiaczke. Mam przypuszczenia co do ciazy gdyż przez ten miesiąc czerwiec strasznie zle sie czuje . Wzdety mega brzuch nawet rano i nie mogę nic wcisnąć bo porostu się nie mieści., aż bóli pod zebrami od napięcia. Zrobilam dwa testy ciążowe i wyniki negatywne. Brzuch mam wzdety pomimo tego że mam też biegunki. Do lekarza mam dopiero za tydzień a ja chyba zwariuje nie wiedząc co robic

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

same wzdęcia nie muszą być objawem ciąży. Mogą one wskazywać na wiele jednostek chorobowych, takich jak: celiakia, zespół jelita drażliwego, nietolerancja laktozy czy choroba Leśniowskiego-Crohna.

Czasem jednak są one efektem nieodpowiedniej diety lub wynikają z niestrawności. Więcej przyczyn wzdęć opisanych zostało w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/wzdecia-powstawanie-przyczyny.

Negatywne wyniki testów ciążowych nie wskazują na ciążę, ale jeśli podejrzewa Pani ciążę, to warto oznaczyć jeszcze poziom hormonu beta-HCG we krwi. Badanie to da Pani pewną odpowiedź.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-negatywny-test-wzdecia-i-apetyt,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/powiekszony-brzuch-wzdecia-i-zaparcia-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.