Czy możliwa jest insulinooporność u 27-letniej kobiety?

Lekarz endokrynolog upiera się, że mam insulino odporność lub zespół policystycznych jajników. Po jednorazowych badaniach krwi chce wprowadzić leczenie hormonalne. Zaczęło się od nieregularnych miesiączek (od około 5 miesięcy), wyprysków na linii żuchwy i policzkach, oraz ciemnych plamach na szyi. Jestem otyła, 3 miesięczna dieta, której przestrzegałam nie przyniosła żadnych rezultatów. Nie mam problemów z nadmiernym owłosieniem, moje cykle są czasem dłuższe, czasem krótsze (2 tygodnie, czasem 7 ale nie więcej). Nie jestem w ciąży. Boję się przyjmowania hormonów, tym bardziej, że stosowanie z ulotki rozmija się z tym co zalecił lekarz. (wg ulotki powinnam zacząć kuracje z pierwszym dniem krwawienia, wręcz muszę. Mogę inaczej tylko, gdy byłabym niemiesiączkująca. Lekarz każe zacząć kiedy chcę.) Mam (rzadko) ciężkie migreny, leczenie może spowodować ich zaostrzenie. To moje wyniki (tłumaczę z innego języka, ponieważ badania wykonałam za granicą, proszę o wyrozumiałość) Obecność cukru we krwi - 6,09 mmol/L Heksokinazy - 1,09 g/L Prolaktyna - 21,8 μg/L Testosteron - 1,71 nmol/L (chemiluminescencja 0,49 ng/mL) Inslulina na czczo -7,2 mUI/L (chemiluminescencja 51,6 pmol/L) Index HOMA - 1,949 DHEA-S - 298 μg/dL (chemiluminescencja 8,09 μmol/dL) ANDROSTENEDIONE (DELTA 4) - 10,3 nmol/L, 2,9 ng/ml Czy powinnam wykonać więcej badań, aby upewnić się, co mi jest przed rozpoczęciem leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są normy w danym laboratorium? sądzę że przede wszystkim konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa i lekarza diabetologa. po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć. wynik glukozy - konieczne jest wykonanie testu obciążęnia. glukoza