Czy można bezpiecznie współżyć nawet przed 7-dniową przerwą w braniu tabletek?

Witam. Kobieta, 22 lata. Biorę swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Interesuje mnie kwestia, czy można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia aż do wzięcia ostatniej (21.)tabletki przed zrobieniem przerwy z odstawienia? Czy może kilka dni przed zrobieniem tej przerwy nie powinno się uprawiać stosunku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani bezpiecznie wspłóżyć w tym czasie bez dodatkowego zabezpieczenia pod warunkiem, że nie pominęła Pani żadnej tabletki (tzn. nie zapomniała Pani o tabletce, nie zwymitowała jej Pani i  nie przyjmowała Pani innych leków wchodzących w interakcje).

Pozdrawiam