Czy nieprzyjemny zapach z ust ma związek z refluksem?

Dzień Dobry, mam wielki problem i sam nie wiem do kogo się już zwrócić, czy wogóle mogę coś z "tym" jeszcze zrobić. Więc tak zaczynając od początku mam 21 lat, na pozór jestem zdrowy, wysportowany, choć teraz już mniej sportu uprawiam ale mam jeden wielki problem, od zawsze albo chociaż od bardzo dawna mam poprostu... brzydki zapach z ust, naprawdę, to się nie stało od wczoraj tylko od dobrych 10 lat, to nie wszystko oprócz tego zauważyłem że bardzo często mam tak że gdy wypiję bardzo dużo wody np 750 ml tak naraz to po chwili czuję się jakby odwodniony, jakbym nie pił nic od dawna, do tego dodam że teraz studiuje i np. na uczelni bardzo często burczy mi w brzuchu i nic z tym nie mogę zrobić, nic, mimo tego że nie jestem głodny, znaczy się znalazłem na to sposób poprostu przed zajęciami musze się napić sporo wody i wtedy mi nie burczy lecz zapach w buzi jakby cały czas zostaje, co chyba jest najgorszym schorzeniem tej choroby(?). Dodam do tego że mimo że mam 21 lat nie zwalczyłem trądziku młodzieńczego mimo że brałem leki na receptę i faktycznie bywało tak jakbym ten trądzik już zwalczył jednak on zawsze powraca, może to też ma coś wspólnego ? Chciałbym dodać że mam stwierdzony refluks żołądkowo - przełykowy, lecz badanie mam sprzed 3 lat. Zastanawiałem się nad tym wszystkim i pomyślałem że to może stres powoduje ? Sam nie wiem już co z tym zrobić, jestem już zmęczony tym wszystkim w szczególności objawem zapachu z ust który niszczy moje życie osobiste, bardzo proszę o pomoc przynajmniej jakieś pokierowanie w którąś stronę, jakąś nadzieję że da się "wyleczyć" moje objawy.

Lek. Wojciech Zygmunt

Objaw ten jak najbardziej może być wywołany nasilonym, przewlekłym refluksem żołądkowo-przełykowym. Jednakże spróbowałbym poszukać ewentualnej innej przyczyny podczas wizyty u stomatologa i laryngologa. Być może jest to spowodowane inną patologią w obrębie jamy ustnej lub gardła. Pozdrawiam i życzę zdrowia!