Czy objawy u mojej dziewczyny mogą być związane z cukrzycą?

Witam. Moja dziewczyna co jakiś czas, nieregularnie, raz co pół roku, raz co 3 miesiące ma objawy, że nagle zaczyna się źle czuć, kręci jej się w głowie, robi słabo, trzęsie jej się ciało i również zbiera się na wymioty i wymiotuje. Zwykle pomoże jak wypije puszkę słodkiego napoju albo zje coś słodkiego i za parę minut objawy praktycznie ustępują. Pochodzi z rodziny cukrzyków, jej babcia miała cukrzycę i jej mama tez ma cukrzycę ok. 20 lat. Jakiś czas temu robiła badania na poziom cukru we krwi, wyszło w normie, później ten test z glukozą podawaną doustnie i również we krwi było prawidłowe stężenie, następnie oddała mocz do analizy i też mieściła się w normie.

Jakiś czas temu kupiliśmy glukometr i również miała normalny poziom cukru mierzony na czczo, po posiłku było ok. W tym momencie ma prawie 20 lat i bierze środki antykoncepcyjne. Brała wcześniej prawie dwa lata, teraz miała 3 miesiące przerwy i od miesiąca znów bierze. Ma nadwagę i też przytyła po tabletkach. Ogólnie jest chorowita, łapie szybko przeziębienie. I mam pytanie do Pani Doktor. Czy Pani wie, czego mogą to być objawy? Czy są jakieś dokładniejsze badania, aby stwierdzić, że to cukrzyca albo jej początki?

ponad rok temu

Witam.

Opisane dolegliwości, ich powtarzalność oraz wywiad rodzinny wskazują na konieczność wdrożenia diagnostyki ich przyczyny. Oparta być ona musi na szczegółowym wywiadzie lekarskim i badaniu przedmiotowym, które stanowią punkt wyjścia do zaplanowania badań i ew. konsultacji specjalistycznych. Diagnostykę rozpocząć powinien lekarz rodzinny.

Pozdrawiam