Czy odchudzanie może wpłynąć na brak okresu?

Cześć :) Jestem dziewczyną, mam 14 lat, 160 cm wzrostu i ważę 41 kg. Martwię się, bo od 4 miesięcy nie miałam okresu. Czy to ma związek z odchudzaniem?

Witam,

Tak, dieta odchudzająca może przyczynić się do wystąpienia zaniku miesiączki.
Zdecydowanie powinnaś udać się na konsultację lekarską w celu wyjaśnienia przyczyn problemu.
Mam nadzieję, iż porozmawiałaś o tym zaburzeniu z rodzicami.
Jeśli nie, zrób to niezwłocznie.
Nie powinnaś się odchudzać.

Pozdrawiam