Czy okres w trakcie brania tabletek to powód do niepokoju?

Witam. Mam 24 lata Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne C*****. Zażywam je regularnie, o stałej porze, nigdy żadnej nie pominęłam, ogólnie wszystko było w porządku. Jednak w lipcu w dniu brania przedostatniej tabletki dostałam krwawienie z odstawienia. Słyszałam od lekarza że taka sytuacja może się zdarzyć więc przyjęłam to za "normalne". Potem wszystko było jak należy ale teraz sytuacja znów się powtórzyła. Biorę dziś ostatnią tabletkę z blistra a wczoraj dostałam okres. Do lekarza idę w przyszłym tygodniu ale proszę o informację czym to może być spowodowane? Czy może być tak że tabletki są dla mnie za słabe? Czy w takiej sytuacji mimo wszystko jestem zabezpieczona? Z góry dziękuję za odpowiedź.
24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jest to zupełnie normalne, szczególnie podczas przyjmowania pierwszych kilku opakowań tabletek. Jest Pani zabezpieczona. Jeśli jednak krwawienie nie minie w ciągu przyjmowania najbliższych 2-3 blistrów, konieczne może być odstawienie lub zmiana preparatu na inny.
Pozdrawiam!