Czy Polprazol może powodować takie objawy uboczne?

Od paru lat biorę zalecany przez gastrologa i innych specjalistów polprazol, ponieważ mam refluks i leczyłam stan zapalny przełyku oraz bakterię w żołądku. Od jakiegoś czasu mam bardzo częste i uciążliwe bóle rąk, punktowo palców, nóg i kręgosłupa, głowy ( zatoki).Zdarzają się także bóle w odczuciu podobne do poparzonej skóry l, ale nie ma wtedy śladu na skórze ( najczęściej ręce, twarz). Czy to mogą być skutki uboczne zażywania polprazolu? Czy istnieje lek, który będzie lepszy od tego leku? Dodam, że jestem w trakcie badań u neurologa, a próbę tezyczkową miałam słabo dodatnią. W badaniach magnez jest zawsze w niskiej granic

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dolegliwości, które Pani odczuwa mogą być skutkiem przyjmowania preparatu Polprazol. Wśród skutków ubocznych stosowania leku wymienia się między innymi: ból i zawroty głowy, bóle stawów i mięśni, obrzmienia stóp i kostek oraz reakcje alergiczny.

W związku z tym zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który zalecił stosowanie leku i przedstawienie mu objawów, które obecnie u Pani występują. Być może konieczna okaże się zmiana Polprazolu na inny lek.

Polprazol jest lekiem przepisywanym przy następujących dolegliwościach: zgaga, kwaśne odbijanie, ból w nadbrzuszu. Jego działanie polega na redukowaniu ilości kwasu solnego wydzielanego w żołądku.

Więcej informacji o samym preparacie można znaleźć na naszej stronie internetowej, zachęcamy do zgłębienia tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/polprazol-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.