Czy powinnam się w związku z tym przebadać?

Witam. Mam 21 lat. Ostatnio czuję, jakby wszystko u mnie szwankowało, również pod względem psychicznym ale i dziwne dolegliwości u siebie zauważyłam i zaczynam się niepokoić. Swędzi mnie wszystko na całym ciele często. Ostatnio byłam chora i brałam antybiotyk dzisiaj już kończę akurat, ale kaszle do tej pory ale rzadziej już. I ciągle coś. Ogólnie jakby wszystko zaczęło szwankować i również jakiś nastrój obniżony. Nigdy tak się nie czułam. Czy powinnam ogólnie cała się przebadać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro czuje Pani, że coś jest nie tak, to oczywiście warto się przebadać. Na początek wystarczyć mogą podstawowe rutynowe badania, które zobrazują ogólny stan Pani zdrowia.

Swędzenie ciała może występować również na tle nerwowym, dlatego jeśli oprócz dolegliwości fizycznych odczuwa Pani również obniżony nastrój i problemy ze zdrowiem psychicznym, to warto również udać się do psychologa bądź psychoterapeuty. Specjalista ten pomoże Pani znaleźć przyczynę takiego samopoczucia. Proszę pamiętać, że zawsze warto dbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale również i zdrowie psychiczne.

W jaki sposób przygotować się do wizyty u psychologa przeczytać można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/wizyta-u-psychologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.