Czy powinnam zakładać niehormonalną wkładkę domaciczną, jeśli nie byłam jeszcze w ciąży?

Witam, czy powinnam zakładać niehormonalną wkładkę domaciczną, jeśli nie byłam jeszcze w ciąży? Słyszałam, że to stare zasady, od których się obecnie odchodzi, że nie powinno się ich stosować przed pierwszą ciążą oraz, że są różne rozmiary i mój lekarz proponował mi wkładkę mini. Co powinnam zrobić?

Witam,
myślę że każdy lekarz będzie miał swoje poglądy i ich będzie się trzymał.
Wkładkę lepiej założyć u kobiety która już rodziła i nie planuje dzieci, po 35 rż.

Decyzję musi Pani podjąć sama.