Czy powinnam zrobić przerwę przed staraniem się odziecko?

Witam, Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne lesine, 02.06.2018 skończyłam ostatni blister (czyli już prawie miesiąc minął) ale okresu jeszcze nie było, tylko ten z odstawienia, czy faktycznie trzeba robić przerwę przed staraniem się o dziecko, czy jest ryzyko ciąży mnogiej oraz czy nie uregulowane hormony maja negatywny wpływ na dziecko. ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza ginekologa i kierować się jego zaleceniami