Czy resztki nasienia mogły doprowadzić do zapłodnienia?

W okresie 3-4 dni przed owulacją nie współżyliśmy z chłopakiem. Jednak on masturbował się w łazience. Mówi, że na palcu mogła zostać mu resztka nasienia i tym palcem dotknął papieru toaletowego. Od razu gdy wyszedł, ja weszłam do łazienki i po zrobieniu siku użyłam tego papieru do podtarcie się po zrobionym siku. Od wytrysku do podtarcia minęło jakieś 3-4 minuty. Przez ten czas te resztki nasienia były chwilę na palcu, a później na papierze toaletowym. Czy jest szansa, że te resztki nasienia mogły z papieru podczas podcierania doprowadzić do zapłodnienia?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Opisanej przez Panią sytuacja nie mogło doprowadzić do zapłodnienia.

Dłoń partnera, następnie papier,nie są sprzyjającymi warunkami do przeżycia dla plemników.

(W sprzyjających warunkach, czyli przy dużej wilgotności i temperaturze około 37 stopni Celsjusza, długość życia plemnika poza organizmem wynosi od 15 do 18 godzin).

Pozdrawiam