Czy rozwój przewlekłej niewydolności żylnej można spowolnić lub zahamować poprzez aktywność fizyczną?

Witam, Czy rozwój przewlekłej niewydolności żylnej można spowolnić lub zahamować poprzez aktywność fizyczną (4x w tyg.ćwiczenia na nogi), zażywanie wit.C, rutyny,diosminy,zdrowa dieta? Po dwóch ciążach nie wyszły mi żylaki,jak duże ryzyko w %jest,że wyjdą przy zdrowym i aktywnym trybie życia?

Witam
Regularny wysiłek fizyczny ma bardzo korzystny wpływ na układ żylny. Ciężko procentowo ocenić jakie będzie ryzyko pojawienia się żylaków. Na pewno aktywność fizyczna bardzo spowolni powstanie żylaków. Proszę jednak unikać nadmiernego przeciążania, np. ćwiczeń siłowych.