Czy stosowanie leku mogło zaburzyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Przez 2 tygodnie musiałam brać D*****? Czy to możliwe, że mogłam w tym czasie zajść w ciąże mimo tego, że brałam pigułki? Ostatnio utrzymuje mi się plamienie śródcykliczne i dziwna ciągnąca się wydzielina z pochwy w dużych ilościach lecz bezbarwna.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Stosowanie antybiotyków jak najbardziej może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Proszę jednak pamiętać, że takie informacje zawsze zawarte są na ulotkach dołączonych zarówno do antybiotyku jak i do tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli występują interakcje pomiędzy preparatem hormonalnym a antybiotykiem, konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez czas zażywania antybiotyku oraz 7 dni po zakończeniu.