Czy tabletki antykoncepcyjne mogły zafałszować wynik testu?

Opiszę po kolei.
Jadłam cały rok tabletki N***, odstawiłam w październiku (na koniec miesiąca) na miesiąc i w listopadzie jadłam już te nowe B**** 24+4. Niestety zjadłam je chyba w złym momencie (zamiast w 1 dzień cyklu - to jak miałam chyba krwawienie z nerek - bo mam chore nerki). No i tak to jakoś szło, ale czułam się przez czas jedzenia tych tabletek strasznie. Miałam mdłości. I nie dostałam okresu w te 4 dni co powinnam tylko 4 dni później, po tych 4 dniach. Strasznie się przestraszyłam, nie wiedziałam co zrobić. Poszłam do lekarza, a ten powiedział mi, że mogę być w 5 tyg. ciąży i zrobił mi test. Słupkowy. Wyszedł pozytywny. To było 16 grudnia rano.
Ostatni stosunek odbywaliśmy 7 grudnia - od tamtej pory boimy się. Popołudniu przyszedł chłopak, zrobił mi następny, wyszedł negatywny. Następnego dnia rano zrobiłam aż 3 różne testy i każdy idealnie wskazywał wynik negatywny. Ulżyło mi, bo nie chcę być w ciąży, ale dziś (21 grudnia) byłam u innego prywatnie i powiedziała mi to samo. Zrobiła mi 2 testy ale wyszły one negatywnie. Zrobiłam badania na hormony, mam iść po wyniki 19stego i na usg od razu.
Możliwe, że gdy do zapłodnienia dojdzie w czasie, gdy tabletki nie działały. Poziom hcg jest tak niski by testy nie pokazywały tego, że jestem w ciąży? Czy jednak bardziej wydaje się prawdopodobne bym te węzły miała spuchnięte od tabletek?
Bardzo proszę o pomoc, to miesiąc czekania na wyniki, a ja już sobie nie radzę ze sobą, mimo że to pierwszy dzień. Tym bardziej, że dzisiaj mam urodziny.
Dziękuję za mądrą odpowiedź.
Pozdrawiam, Klaudia

Witam serdecznie,

Na początku ciąży stężenie hCG może być zbyt niskie aby dać dodatni wynik testu ciążowego. Nie jest to jednak zależne od tabletek antykoncepcyjnych.
W tej sytuacji należy poczekać do wyników badań pobranych z krwi oraz badania usg. Badania hCG z krwi są wiarygodne już po około 7-10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam