Czy tabletki z progesteronem mogą mieć wpływ na wynik badania krwi na TSH i prolaktynę?

Dzień dobry! W ubiegły piątek byłam u ginekologa, ponieważ mam nieregularne miesiączki, teraz już nie mam od trzech miesięcy. Lekarz po zbadaniu przepisał mi tabletki podjęzykowe na wywołanie okresu. Mam brać 3 razy dziennie po 1 tabletce przez 7 dni. Kazał mi również zrobić badanie krwi na TSH Prolaktynę. Za dwa tygodnie mam przyjść z wynikiem. Wczoraj zrobiłam badanie krwi i teraz się zastanawiam, czy nie lepiej byłoby zrobić te badania za tydzień, jak już przestane brać tabletki. Czy te tabletki będą miały jakiś wpływ na wynik krwi? Nie wiem czy ginekolog mi mówił, kiedy zrobić? Czy nie była to moja pierwsza wizyta i byłam bardzo zdenerwowana? Proszę o poradę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Leki z zawartością progesteronu nie powinny mieć znaczącego wpływu na poziom hormonów przysadkowych. Tabletki z progesteronem dostała Pani w celu wywołania miesiączki, będą one docelowo działać na endometrium macicy.

Pozdrawiam