Czy takie grudki chłonne występujące w tym miejscu oznaczają jakąś patologie?

Witam, z powodu uczucia kłucia, czasem bólu w lewym dole brzucha oraz występowania w rodzinie nowotworu jelita grubego zostałam skierowana na badanie usg, gastroskopie oraz kolonoskopie. W badaniu usg wszystko w normie, w gastroskopii na poziomie linii Z nadżerka o śr 3mm,w części przedodźwiernikowej żołądka widocznych kilka drobnych, płaskich nadzerek, niektóre pokryte hematyną. Wnioski:zapalenie przełyku w stopniu A wg. LA, nadzerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka. Test na Helicobacter ujemny. Natomiast w kolonoskopii wykonanej miesiąc po gastroskopii Ileum terminale zbgranulowatą błoną śluzową - liczne grudki chłonne-pobrano wycinki.Wnioski:prawidlowy obraz endoskopowy dolnego odcinka p. Pokarmowego. Na wyniki histopatologiczne muszę poczekać stąd moje pytanie czy takie grudki chłonne występujące w tym miejscu oznaczają jakąś patologie? Czy mogą tam występować i nie oznaczać stanu chorobowego? Wiem, że wszystkiego się dowiem po wynikach, ale czy mogę mieć nadzieję, że to że lekarz pobrał wycinki z tego miejsca nie oznacza od razu, że wystąpienie tych grudek jest czymś nienaturalnym, że pomimo to może się okazać że nic to nie znaczy złego?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie ma w tym miejscu patologii. Lecz tak jak Pani stwierdziła należy poczekać na ostateczny wynik badania histopatologicznego. Pozdrawiam.