Czy ten opis badania wskazuje na zapalenie oskrzeli?

Dzień dobry. Czy z tego opisu wynika zapalenie oskrzeli czy nie w końcu? Syn 8 lat, bez objawów choroby. Podczas kichnięcia powiedział, że boli go "serce", stąd lekarz. Doktor zapisał klacid. Ale syn nie wykazuje żadnych objawów, normalne, zdrowe dziecko... "Przepona wolna. Płuca- wzmożony rysunek naczyniowo oskrzelowy odwnękowo oraz przywnękowo, zwłaszcza po stronie prawej zagęszczenia- mogące odpowiadać zmianom zapalnym przyoskrzelowym, poza tym zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Sylwetka serca niepowiększona. Wnęki zagęszczone. "Mogące"- może chory, może nie chory? Brak kataru, kaszlu, gorączki, zachowanie normalne, apetyt też.
MĘŻCZYZNA, 43 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

informacje z badania mogą wskazywać na pewne reakcje zapalne w okolicach oskrzeli i dróg oddechowych. Jednakże same te wyniki nie są jednoznacznym potwierdzeniem zapalenia oskrzeli, ponieważ mogą mieć różne przyczyny, takie jak infekcje wirusowe, alergie lub inne schorzenia.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na objawy kliniczne. Jeżeli Pana syn nie wykazuje klasycznych objawów zapalenia oskrzeli, takich jak kaszel, katar czy gorączka, to raczej nie ma żadnych powodów do obaw.

Jeżeli ma Pan wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka, zalecamy obserwacje i w razie nasilenia jakiegokolwiek z objawów, powinno się powtórzyć badanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-oskrzeli

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.