Czy test ciążowy będzie juz wiarygodny w tym przypadku?

Dzień dobry, 7go sierpnia zazylam escapelle po niezabezpieczonym stosunku (pęknięta prezerwatywa), okres dostałam 13.08 w terminie. Według kalendarzyka kolejny powinien być 09.09 (28/29 dniowy cykl). Jest już 13.09 wciąż brak miesiączki, zrobiłam kilka testów, wyszły negatywne. Ostatni stosunek był 03.09 zabezpieczony, (chyba że nie zauważyliśmy mikro pekniecia) według kalendarzyka nie były to dni płodne. Czy test Jest wystarczająco wiarygodny czy jest może za wcześnie? Czy badanie beta HCG będzie bardziej wiarygodne?
KOBIETA, 25 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

badanie beta-HCG jest uznawane za bardziej wiarygodne, dlatego jak najbardziej zachęcamy do oznaczenia tego parametru we krwi. Escapelle wykazuje się dużą skutecznością, dlatego jeśli po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej dostała Pani menstruację, to można uznać, że nie zaszła Pani w ciążę na skutek pęknięcia prezerwatywy.

Kolejny stosunek był zabezpieczony, więc też najprawdopodobniej nie doprowadził do ciąży. Dla pewności proszę oznaczyć gonadotropinę kosmówkową. Na tym etapie wynik będzie można uznać za wiarygodny.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-test-ciazowy-bedzie-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-test-ciazowy-jest-wiarygodny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-test-ciazowy-jest-najbardziej-wiarygodny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.