Czy to możliwe, aby antykoncepcja hamowała rozrost takiego guza?

Dzień dobry, kiedy brałam (przez 6lat) latbletki antykoncepcyjne, mój poziom prolaktyny był w normie. Mam mikrogruczolaka przysadki mózgowej, ale do tej pory nie rósł ani nie wpływał na wyniki badań. Ostatnio postanowiłam przestać brać tabletki i po zbadaniu guzek nieznacznie urósł i poziom prolaktyny wyniósł nie jak wcześniej 43, czy 25, a 725. Czy to możliwe aby antykoncepcja hamowała rozrost takiego guza i utrzymywała prolaktynę na takim poziomie?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna diagnostyka u lekarza endokrynologa po badaniu i odpowiednich testach diagnostycznych będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie