Czy węzły chłonne mogą się powiększać na skutek alergii?

Czy powiększenie węzłów chłonnych w okolicy podbródka i za uszami może być związane z nasileniem się objawów alergii? Poza bolesnością i tkliwością wymienionych miejsc nie mam żadnych objawów infekcji, żadnego zaczerwienienia w gardle, boli, gorączki. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe, nie miałam kontaktu ze zwierzętami. Mam 28 lat, jestem otyłą kobietą, alergie różnego rodzaju od 20 lat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ile czasu te węzły są powiększone? Jeśli pond 4 tygodnie to radziłbym skonsultować się z hematologiem.