Czy wynik badania tomografii komputerowej z kontrastem może oznaczać nowotwór?

Witam, bardzo proszę o pomoc - co może oznaczać wynik badania tomografii komputerowej z kontrastem- jak to rozumieć, czy to jest nowotwór?: wątroba niepowiększona, o znacznie zmniejszonej gęstości, z kilkoma zmianami ogniskowymi o morfologii torbieli prostych o śr.do 23mm. Drogi żółciowe wewnątrz i na zewnątrz nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, w ogonie trzustki nie wzmacniający się znamiennie kontrastowo region hipodensyjny o śr.8mm – do rozważenia weryfikacji w MR. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona o prawidłowych wymiarach, w normie. Nadnercza o prawidłowej wielkości i morfologii, bez zmian ogniskowych. Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez nieprawidłowych zmian. Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone, w nerce prawej złóg o dł.2mm. Węzły chłonne trzewne i zaotrzewnowe niepowiększone. Aorta brzucha drożna, nieposzerzona. (dodam, że rok temu na usg wszystko było ok), dziękuję

Szanowny Panie,
co do wątroby- torbiel prosta nie jest nowotworem złośliwym. Jeśli chodzi o trzustkę to bez dodatkowych badań jak MR nie jestem w stanie się wypowiedzieć na ten temat. Samo określenie "region hipodensyjny" nie musi wskazywać na nowotwór złośliwy. Zalecana jest dalsza diagnostyka.

Z poważaniem,
Paweł Żmuda-Trzebiatowski