Czy z powodu diety miesiączka mogła osłabić się do tego stopnia?

Mam 29 lat, 170cm wzrostu, waga 74kg schudłam 5kg w trakcie miesiąca już drugi miesiąc liczę kalorie i trzymam dietę zaczęłam jeść zamiast zwykłego pieczywa pieczywo chrupkie żytnie i odstawiłam ziemniaki jem kaszę liczę kalorie na początku bywało mniej niż 1000 teraz różnie czasem 900 czasem 1200 kozystam Z platformy wibracyjne i co ważne nie czuje głodu a kiedyś miałam z tym problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne i pierwsza miesiączka po 2 tygodniach diety była przez jeden dzień trochę widoczna na wkładkach A potem tylko takie brudy A już druga tylko lekko różową przez 2 dni. Dodam tylko że zawsze przy tabletkach miałam miesiączka przez około 2/3 dni niezbyt obficie że wystarczyły mi wkładki. To przez dietę miesiączka się osłabiła aż do tego stopnia?

Dzień dobry, drastyczna dieta może przyczynić się do zaniku krwawienia. Dodatkowo taka dieta jest niezdrowa i powoduje szybki efekt jojo. Proszę stosować zbilansowaną, lecz nie tak bardzo niskokaloryczną dietę.