Czy żółta, kleista plwocina oznacza zaostrzenie astmy?

Witam,czy żółta bardzo kleista plwocina oznacza zaostrzenie astmy,czy to jest infekcja ? Czy trzebaby włączyć antybiotyk, choroba zaczęła się od kataru, od 2 tygodni mam duszność słabość i zlewne poty ,zażywam metypred 4 tabletki I wszystko wziewy, ACC max lekarz POZ mówi że nam kompletne leczenie astmatyczne, wymaz na antybiogram nie otrzymałam

W przypadku przedłużających się objawów infekcji (poty, zmiana koloru i zagęszczenie wydzieliny) należy wdrożyć antybiotykoterapię. Zazwyczaj rozpoczyna się od leczenia empirycznego - wybiera się taki antybiotyk, którego spektrum działania pokrywa patogeny statystycznie najczęściej wywołujące zapalenie płuc. Jeżeli taka terapia nie przynosi efektu, należy rozważyć pobranie posiewu z plwociny i wdrożenie leczenia celowanego (lub wybrać lek drugiego rzutu zgodnie z wytycznymi). Jeżeli poty są konsekwencją podwyższonej temperatury ciała, należy podejrzewać bakteryjne pochodzenie infekcji i szybko rozpocząć leczenie. Diagnostykę można uzupełnić o morfologię, CRP i RTG klatki piersiowej.