Czym może być spowodowany ból lewej stopy?

Witam mężczyzna lat 38.Od jakiegoś czasu boli mnie lewa stopa w górnej części aż do dużego palca, stopa jest lekko opuchnięte i nie wiem czy to ma związek pojawiło się kilka czerwonych plamek na tejże stopie. Ból nasila się podczas chodzenia, a po 8 h pracy jest nie do zniesienia. Żadnego urazu nie miałem. Czym ten ból może być spowodowany,czy to cukrzyca a może problemy z krążenia lub dna moczanowa???

Wykluczenie lub potwierdzenie dny moczanowej będzie najprostsze- należy oznaczyć stężenie kwasu moczowego w surowicy krwi.

Warto wykonać rezonans magnetyczny stopy i wynik skonsultować z ortopedą. Przy braku potwierdzenia jakiejkolwiek ortopedycznej przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta w poradni reumatologicznej. W celu wykluczenia lub potwierdzenia problemów z krążeniem powinien Pan wykonać USG Doppler naczyń krwionośnych kończyn dolnych.