Dieta 11 latki - proszę o jadłospis

Mam 11 lat i ważę 43 kg przy wzroście 147 cm czy to dużo ? Mam duży brzuch i się go wstydzę ! Mam prośbę o ułożenie jadłospisu z kaloriami :) Ile powinnam jeść kalorii dziennie ? Proszę o ułożenie planu dnia :]

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,9 i znajduje się pomiędzy 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, jedynie wykazuje małą tendencję do nadwagi. Nie potrzebujesz diety odchudzającej, nie ma potrzeby rozpisywania planu dietetycznego.

Powinnaś przejść na zdrowy tryb odżywiania - unikać słodyczy, produktów typu fast-food (zapiekanki, hot-dogi, hamburgery, frytki itp.), słonych przekąsek w tym chipsów, paluszków, słodkich gazowanych napojów, soków owocowych. Do codziennego planu dnia włącz aktywność fizyczną, dzięki której poprawisz swój wygląd i samopoczucie.

Polecam przeczytanie artykułów i zastosowanie się do wskazówek
http://portal.abczdrowie.pl/diety-dla-dzieci
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym

Pozdrawiam