Dlaczego czuję silną więź z terapeutką?

Zostałam zawieszona przez terapeutę na miesiąc za napisanie kilku smsów,na które psycholog się nie zgadzała. Jeszcze gorsze jest to,że pisałam bardzo dużo smsów do Pani psychiatry,którą bardzo polubiłam i zaufałam.Czasem były to smsy o myslach samob. i chęci skończenia ze sobą,ale przeważnie były to treści o tym co w danym momencie czułam i co się wydarzyło.Dlaczego czuję takemocjonalną więź z lekarką i dlaczego tak bardzo jej zaufałam nie wiem.Mam borderline.

Dlatego czuje Pani taką więź, gdyż tego rodzaju mechanizm działa właśnie w borderline. Gloryfikowanie terapeuty, poczucie silnej więzi, a po czasie zrywanie kontaktu i silna niechęć to częsty przebieg terapii. Na swoją terapeute przelewa Pani emocje, które i tak by się pojawiły w stosunku do innego "obiektu". Borderline to trudne zaburzenie, a jego wyleczenie wymaga wiele energii i czasu. Życzę cierpliwości w tym wyzwaniu. Pozdrawiam

Dodatkowo jest to naturalny proces, który zachodzi w toku psychoterapii. Zwierza się Pani swojemu terapeucie, ufa mu Pani i czuje się zrozumiana. To normalne, że w takich warunkach wytwarza się przywiązanie.