Dlaczego czuję takie wibracje w uszach?

Witam,  Mam dość dziwną przypadłość, ale najpierw ważna sprawa - boję się trochę pająków i ostatnio, kiedy jeden wszedł mi do pokoju chciałam go złapać i wypuści i kiedy przyjrzałam się mu, gdy był w szklance zaczęło mi strasznie głośno wibrować w uszach. Za każdym razem było tak samo, wydaje się, że jest to jakiegoś rodzaju obrona organizmu przed możliwym atakiem (informowanie o zagrożeniu?). I teraz pytanie czy ktoś też tak ma, czy to jest może coś innego i poważnego. Na jakiej zasadzie to w ogóle działa, czy to jest zmiana ciśnienia w uszucha, ale czemu wibruje i to tak nagle, od razu kiedy mały ośmionóg się tylko delikatnie poruszy w moją stronę. Sytuacja ma na razie miejsce tylko z pająkami, zbyt dużo ostrego strachu w moim życiu jeszcze nie ma, więc nie wiem jakby było w innych sytuacjach.  Wiem, że to wszystko może dziwnie brzmieć, ale tak jest, a ja chcę się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa.  Z góry dziękuję za wszelką pomoc.  - N.

Szanowna Pani,

W trakcie ataku paniki wzrasta ciśnienie tętnicze krwi, a oddech staje się przyspieszony. Może się wówczas pojawić szum w uszach czy zawroty głowy, jak również nadmierne pocenie się. Szumy uszne mogą również być objawem nerwicy - często nasilają się one pod wpływem sytuacji stresowych. Trudno Panią diagnozować poprzez internet - warto, by skontaktowała się Pani na żywo ze specjalistą.

Dużo dobrego,

Małgorzata Ziółkowska