Dlaczego mam te ciągłe parcia na stolec?

Od dłuższego czasu mam ciągle parcie na stolec. Po posiłku zdarza się że idę wypróżniać się z automatu. Miewam mdłości, które czują są z brzucha, ponieważ wtedy mam dziwne uczucie jakby mnie bolał. W stolcu pojawiają się dziwne czerwone gumowate kawałki lub skórki. Nie chce iść na kolonoskopię, co mam robić dalej? Czy ktoś już miał coś takiego? Plus ciagle mam pokrzywke na ciele, krosty, alergie. Nie wiem czy to jakieś powiązanie. Pomocy

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli problemy występują od dłuższego czasu, to warto skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania przyczyny tych objawów. Nieprawidłowości w wypróżnianiu mogą być związane z różnymi chorobami, takimi jak choroba Crohna, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub nowotwór jelita grubego, które wymagają odpowiedniego leczenia.

Jeśli ma Pani mdłości, bóle brzucha i niezidentyfikowane kawałki w stolcu, może to oznaczać, że w jelitach znajduje się stan zapalny lub układ pokarmowy został zaatakowany przez jakieś pasożyty.

Kolonoskopia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na dokładne zbadanie przyczyn tych objawów, jednak można także wykonać badania krwi, kału lub badania obrazowe, takie jak tomografia komputerowa, które również pomogą w diagnozie problemu.

Co do alergii, to także trzeba to skonsultować z lekarzem. Możliwe, że ma ona związek z problemami z jelitami, jednak będzie to w stanie potwierdzić alergolog.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lesniewskiego-crohna

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-przewodu-pokarmowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.