Dlaczego mam te silne mdłości?
Witam. Jestem w 8tc, w 6tc byłam na usg i wszystko było okej. Od jakiegoś czasu mam straszne mdłości (nie wiem jak to odpisać, ale w nosie mam dziwny 'zapach/smród' jedzenia o którym na samą myśl chce mi się wymiotować) wiem, że to może dziwne ale tak właśnie mam.. Dodatkowo często boli mnie głowa. We wtorek poleciało mi troszkę brązowego śluzu, w środę było okej i wczoraj wieczorem znowu zauważyłam brązowy śluz. Ale to jest jednorazowe, nie mam tak cały czas i czasami miewam bóle brzucha. Ginekologa mam dopiero za tydzień, a trochę zaczynam się martwić i nie wiem czy nie powinnam pójść wcześniej. Proszę o poradę

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
brązowy śluz, czyli plamienie, we wczesnej ciąży jest częstą dolegliwością, zazwyczaj nie oznaczającą niczego niepokojącego. Niemniej niekiedy wymaga zastosowania suplementacji syntetycznym progesteronem, czyli luteiną, w celu zapobieżeniu czy zmniejszeniu ryzyka poronienia. Trudno ocenić, czy w Pani wypadku takiego ryzyko występuje – niestety to może stwierdzić tylko ginekolog po badaniu.
Prawdopodobnie nie ma powodu do obaw, niemniej, by mieć co do tego stuprocentową pewność, warto skonsultować się z lekarzem.
O plamieniach w ciąży przeczyta Pani także w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.
Co do mdłości, to niestety są naturalną konsekwencją dużego stężenia określonych hormonów w okresie ciąży – m.in. beta hCG i progesteronu. Istnieje wiele sposobów na minimalizowanie tych przykrych dolegliwości, które są szczególnie nasilone w I trymestrze – później powinny ustąpić bądź złagodnieć.
Więcej przydatnych informacji odnajdzie Pani w naszym artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-w-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-ciazy-a-mdlosci.