Dlaczego mam te silne mdłości?

Witam. Jestem w 8tc, w 6tc byłam na usg i wszystko było okej. Od jakiegoś czasu mam straszne mdłości (nie wiem jak to odpisać, ale w nosie mam dziwny 'zapach/smród' jedzenia o którym na samą myśl chce mi się wymiotować) wiem, że to może dziwne ale tak właśnie mam.. Dodatkowo często boli mnie głowa. We wtorek poleciało mi troszkę brązowego śluzu, w środę było okej i wczoraj wieczorem znowu zauważyłam brązowy śluz. Ale to jest jednorazowe, nie mam tak cały czas i czasami miewam bóle brzucha. Ginekologa mam dopiero za tydzień, a trochę zaczynam się martwić i nie wiem czy nie powinnam pójść wcześniej. Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brązowy śluz, czyli plamienie, we wczesnej ciąży jest częstą dolegliwością, zazwyczaj nie oznaczającą niczego niepokojącego. Niemniej niekiedy wymaga zastosowania suplementacji syntetycznym progesteronem, czyli luteiną, w celu zapobieżeniu czy zmniejszeniu ryzyka poronienia. Trudno ocenić, czy w Pani wypadku takiego ryzyko występuje – niestety to może stwierdzić tylko ginekolog po badaniu.

Prawdopodobnie nie ma powodu do obaw, niemniej, by mieć co do tego stuprocentową pewność, warto skonsultować się z lekarzem.

O plamieniach w ciąży przeczyta Pani także w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Co do mdłości, to niestety są naturalną konsekwencją dużego stężenia określonych hormonów w okresie ciąży – m.in. beta hCG i progesteronu. Istnieje wiele sposobów na minimalizowanie tych przykrych dolegliwości, które są szczególnie nasilone w I trymestrze – później powinny ustąpić bądź złagodnieć.

Więcej przydatnych informacji odnajdzie Pani w naszym artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/mdlosci-w-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-ciazy-a-mdlosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.