Dlaczego mam ten ból dolnej części kręgosłupa?

Od 2 dni cierpię na intensywny ból dolnego odcinka kręgosłupa ( odcinek krzyżowy , troche wędrujący niżej i nieco wyżej) taki ciągły. Jak biorę leki NLPZ bez recepty to jest lżej jak przestają działać to b. boli. Dzisiaj zadzwoniłam do lekarza który przypisał mi olfen uno 150 mg i sirdalud 1/2 tab. 4 mg na noc, ale zrobiłam sama ogólne bad. moczu i wyszło wszystko w normie, tylko leukocyty 0-10 i ślad białka. Czy ten ból może być spowodowany jakimś zapaleniem nerek, czy raczej to od kręgosłupa( zawianie, ból zwyrodnieniowy?) Byłabym wdzięczna za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że towarzyszą Pani takie nieprzyjemne dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa.

W pierwszej kolejności należałoby skonsultować się z lekarzem neurologiem, a w przypadku braku konkretnej diagnozy – z nefrologiem.

W przypadku bólu w dolnej części kręgosłupa można by przypuszczać, że przyczyną takiego stanu mogą być zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa lub obecność przepukliny. Jednakże, aby móc całkowicie potwierdzić lub wykluczyć takie ewentualności, należałoby wykonać badanie rezonansu magnetycznego dolnego odcinka kręgosłupa. Tylko taka diagnostyka mogłaby wskazać dokładną przyczynę Pani przykrych dolegliwości.

Niewykluczone, że takie objawy mogłyby towarzyszyć chorobom nerek, jednakże badanie USG jamy brzusznej oraz wykonanie prób nerkowych wskazałoby na ten problem.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie wskazać przyczynę takiego stanu zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację u lekarza neurologa, który zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://zdrowie.parenting.pl/na-jaka-chorobe-wskazuje-bol-plecow

https://portal.abczdrowie.pl/czy-masz-zdrowe-nerki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.