Dlaczego mam ten wzrost wagi?

Od wielu lat uprawiam trening siłowy regularnie co drugi dzień. W ciągu ostatniego 1,5-1 miesiąca przytyłam 4,5kg (z 61,3 na 65,8) mimo dbania o ilość kalori spożywane w ciągu dnia ( przypisane 1524 kcal na dzień). Treningi wykonuje na tętnie srednio 115-120, zazwyczaj spalam 450-550 kalori na trening. Wymiary mojego ciała są niezmienne, wizualnie nie widać że przytyłam, lecz niepokoi mnie ten wzrost wagi. Dodam że stosuje vibin mini od ponad 1,5 roku i na początku stosowania nie dostrzegłam żadnych zmian w wadze.

Tak szybki wzrost masy ciała w przypadku osób aktywnych fizycznie wynika najczęściej z rozbudowy tkanki mięśniowej i retencji wody. Być może w Pani diecie dominowały ostatnio węglowodany. Glikogen mięśniowy wiąże cząsteczki wody, co może skutkować wzrostem masy ciała.