Dlaczego moja noga sinieje?

Witam, mam naderwanego Achillesa. To co niepokoi mnie od kilku dni jest sinienie nogi w momencie wstania np. Z łóżka. Noga sinieje i zmienia kolor, od stopy do kolana. Udałem się do lekarza rodzinnego, ten nie widział nic złego w tym i nie zlecił mi dodatkowych badań? Czy jest to powód do niepokoju ? Nie przyjmuje żadnych leków przeciwzakrzepowych.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zasinienie nogi i obrzęk w miejscu, w którym doszło do naderwania ścięgna Achillesa, jest raczej normalną sytuacją w takim stanie. Sine miejsce jest najczęściej krwiakiem, który pojawia się w wyniku urazu.

Jednak fakt polegający na tym, że noga zaczyna sinieć w momencie chodzenia, może budzić pewne wątpliwości. Taka dolegliwość pojawia się bowiem przy schorzeniu zakrzepicy kończyn dolnych. Oprócz objawu sinych nóg występuje także obrzęk, raczej niewielki ból oraz podwyższona temperatura tego miejsca. Jeżeli nie przyjmuje Pan leków przeciwzakrzepowych, a martwi się, że może dojść do zatoru, to w takim przypadku rozsądnym byłoby udanie się do innego lekarza lub ortopedy, który mógłby zbadać Pana pod kątem występowania zakrzepicy.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym choroby zakrzepicy kończyn dolnych:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.