Dlaczego nie udało mi się oddać krwi?

Witam . Byłam dzisiaj oddać krew drugi raz w życiu . Za pierwszym na koniec prawie zemdlałam , dzisiaj nie udało mi się oddać ponieważ w połowie zaczęłam się źle czuć - osłabienie , spadek ciśnienia , uderzenie gorąca . Jaka może być przyczyna ? Dodam że przed oddaniem krwi zjadłam bułkę z jogurtem oraz drożdżówkę
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry,analizując Pani historię można wywnioskować,że w odpowiedzi na stres związany z pobieraniem krwi obniżyło się ciśnienie krwi, co spowodowało spowolnienie pracy serca i uniemożliwiło przetransportowanie do mózgu krwi bogatej w tlen. Rezultatem tego jest omdlenie.

Warto zapoznać się z artykułem: https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/hematofobia-jak-sobie-z-nia-poradzic%3famp=1

Warto przed każdym pobraniem krwi, poinformować osobę pobierająca o wcześniejszych incydentach przy pobieraniu krwi.

Powodzenia