Dlaczego odczuwam ból brzucha w takich sytuacjach?

Dlaczego boli mnie Brzuch przy zgarbieniu się. Gdy się pochylam albo jestem za długo zgarbiony zaczyna mnie boleć Brzuch. I trwa to kilka godzin najlepiej gdy się wtedy wyglodze i zjem coś najlepiej do syta. To wtedy przechodzi.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis jest niewystarczający do tego, aby ustalić przyczynę Pana problemu. W tej sytuacji należałoby w pierwszej kolejności udać się na wizytę do lekarza rodzinnego albo internisty. Aby ocenić ogólny stan Pana zdrowia, prawdopodobnie lekarz zleci wykonanie dodatkowych badań, w tym morfologii, badania moczu czy usg brzucha. Dzięki nim będzie można dokonać wstępnej diagnostyki problemu. Jeżeli lekarz uzna, że będzie to konieczne, prawdopodobnie skieruje Pana na konsultacje do specjalisty.

Ból brzucha może bowiem pojawić się z wielu różnych przyczyn. Czasami wynika on z nieodpowiedniej diety i trudności w trawieniu określonych produktów spożywczych. W takim przypadku najlepiej zacząć od modyfikacji dotychczasowej diety – najlepiej w konsultacji z doświadczonym dietetykiem, aby sprawdzić, Opisana dolegliwość często pojawia się też w wyniku różnych schorzeń układu pokarmowego, np. nieprawidłowości z funkcjonowaniem jelit, chorób wątroby, trzustki itp. W przypadku podejrzenia jakichś poważniejszych chorób, specjalista może zalecić wykonanie dodatkowej diagnostyki, w tym gastroskopii i kolonoskopii. O przebiegu tych badań można przeczytać w artykułach opublikowanych na portalu: https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia , https://portal.abczdrowie.pl/kolonoskopia

Wspomina Pan, że dolegliwości nasilają się przy nieprawidłowej postawie ciała. W tym przypadku warto byłoby także sprawdzić, czy te objawy nie mają przypadkiem związku z różnymi schorzeniami kręgosłupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.