Dlaczego tróglicerydy są takie wysokie?

Miałem badanie cholesterolu,moje wyniki-Cholesterol całkowity 189mg/ld , HDL 43 mg/ld,LDL 93 mg/dl .A trójglicerydy 375 mg/ld. Dlaczego jak choletsreol całkowity i pozostałe są dobre to tróglicerydy takie wysokie?

Bo tak się często zdarza. Wynikać to może z patofizjologii lub diety. Poziom cholesterolu jest idealny, a trójglicerydy trochę podwyższone, Proszę starać się ograniczyć tłuszcze zwierzęce w diecie. Rzadko przy takich wartościach podejmuje się terapię farmakologiczną. Można po kilku miesiącach diety spróbować powtórzyć badanie i zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.