Długie przerwy między okresami i pogorszenie stanu skóry po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od grudnia 2013 nie biorę już tabletek antykoncepcyjnych, od tego czasu miesiączka wystąpiła tylko trzy razy., przerwy między okresami wynoszą od 45 do 65 dni a stan skóry bardzo się pogorszył. W styczniu byłam na kontroli u ginekologa, powiedział że do trzech miesięcy powinno się wszystko unormować. Jak widać tym przypadku tak nie jest. Mam się martwić czy mam jeszcze zaczekać? Jaka może być przyczyna takiego stanu?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.