Dwukrotne pominięcie tabletki - co mam zrobić?

Witam, mam problem! Biorę tabletki od 8 miesięcy. Zawsze wszystko było o czasie i okej. Ale w tym tygogniu (2 tydzień blistra) pochorowałam się i byłam bardzo skołowana. Tabletki nie wzięłam w poniedziałek, we wtorek nie zauważyłam i wzięłam poniedziałkową, a dziś (środa), gdy to zobaczyłam ze strachu wzięłam wtorkową i dzisiejszą środową. Problem w tym, że nie wiedziałam o tym i dziś 3 h przed wzięciem tych 2 tabletek uprawiałam seks bez zabezpieczenia i z wytryskiem. Co mam zrobić? Czy powinnam wziąć lek "72 po"? Błagam o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pominięcie tabletki z 2 tygodnia jest najbezpieczniejsze. Jako, że przyjeła Pani tabletkę dosyć szybko, działanie antykoncepcyjne nie powinno być zmniejszone i nie ma konieczności stosowania "pigułki po".