Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Proponuję zapoznać się z ćwiczeniami izometrycznymi na mięśnie brzucha i grzbietu. Ćwiczenia izometryczne pobudzają mięśnie mimo braku lub niewielkiego ruchu. Jest to po prostu napinanie mięśni.  Ćwiczenia takie są specyficzną formą treningu siłowego, podczas którego mięśnie są napięte, ale nie zmienia się ich długość. Po wzmocnieniu 'gorsetu mięśniowego' można zamienić ćwiczenia izometryczne na izotoniczne czyli takie gdzie zmienia się długość mięśnia.

0

Witam,
w przypadku dyskopatii ważne jest wykonywanie ogólnorozwojowego treningu, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni grzbietu i brzucha.
Ćwiczenia brzucha należy wykonywać w odciążeniu, to znaczy np. z uniesionymi nogami poz kątem 90 stopni, lub ze zgiętymi nogami postawionymi na podłożu. Odcinek lędźwiowy zawsze powinien być "przyklejony" do podłoża.
Dla równowagi należy też wzmacniać mięśnie grzbietu, polecam te w pozycjach klęku podpartego i leżenia na brzuchu. Ważne żeby wykonywać głównie ruchy naprzemienne kończyn, jednoczesne unoszenia rąk i nóg są zbyt dużym obciążeniem odcinka lędźwiowego.
najważniejsza jest systematyczność, proszę wykonywać ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu.
Powodzenia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty