Gastritis chronica a stosowanie diety

po badaniu stwierdzono umnie gastritis chronica + lekarz przepisał mi panoprazol 40 i powiedział że ta choroba niejest uleczalna tylko zaleczyć można czy tak naprawde jest nieda sie tego uleczyć tylko zaleczyć i do końca swoich dni łykać leki prosze o porade i czy stosuje sie jakąś diete bo lekarz powiedział że moge jeść wszystko to poczym niebede odczuwał dolegliwośći czyli wszystko ale ja chcem to zwalczyć prosze o porade mam 39 lat

Przewlekły nieżyt błony śluzowej żołądka, czyli Gastritis chronica, jest chorobą w której dochodzi do zaniku błony śluzowej,Efektem jest powstanie nadkwasoty lub niedokwasoty soku żołądkowego. Przyczyny tych zaburzeń nie są w pełni poznane. Wiadomo, że mogą one wynikać z różnych chorób ogólnoustrojowych. (cukrzyca, nadczynność tarczycy, niewydolność krążenia). Jednak inne czynniki (nieprawidłowe odżywianie, alkoholizm, skłonności genetyczne, palenie tytoniu, zażywanie leków) także, jak się przypuszcza, nie pozostają bez wpływu na tą chorobę. Dolegliwości są niespecyficzne, podobne do dolegliwości w przebiegu choroby wrzodowej (bóle brzucha, uczucie pełności, odbijania, brak łaknienia, zgaga, nudności, wzdęcia). Mogą występować też objawy ogólne (bóle głowy, trudności z koncentracją, uczucie znużenia, zaburzenia snu). Kuracja polega na stosowaniu diety przeciwwrzodowej, gdyż praktyka wykazuje jej dobroczynny wpływ na przyspieszenie procesu leczenia.